Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

JAMA z wystawą w bibliotece

2016-10-07 08:50:00 (ost. akt: 2016-10-07 08:56:59)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna, czyli grupa kreatywnych kuglarzy ze Starych Juch wiosną odwiedziła 5 europejskich miast. To właśnie tam prezentowali swoje nietuzinkowe umiejętności. Teraz jeżdżą po regionie, pokazując efekty swojej pracy i wracają wspomnieniami do tamtych miejsc.

W kwietniu tego roku w głowach Adriana Milewskiego i Karola Malinowskiego, prowadzących grupę JAMA, pojawił się szalony pomysł. Wymarzyli sobie, że razem z całą JAMĄ pojadą w świat. Tak też się stało. W lipcu kilkunastu młodych ludzi ruszyło samochodami do Europy Zachodniej. Odwiedzili pięć miast i przejechali ponad 4000 kilometrów w 9 dni.

— Zaczęliśmy od Poznania, skąd ruszyliśmy do Amsterdamu, Antwerpii, Paryża i Hanoweru — relacjonuje Karol Malinowski ze stowarzyszenia JAMA. — W każdym z miast prezentowaliśmy nasze umiejętności w charakterystycznych punktach metropolii. Rozstawialiśmy się na rynkach, pod pomnikami i znanymi punktami turystycznymi. Mieszkańcy Paryża czy Amsterdamu mogli wziąć udział w zajęciach kuglarskich, mogli pożonglować ogniem lub zatańczyć z płomieniami przy afrykańskich rytmach.

Teraz młodzi ludzie z JAMY jeżdżą po bibliotekach, świetlicach i domach kultury w naszym regionie, by pokazać efekty swojej pracy na zdjęciach i filmie, który nagrywali podczas całej podróży. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej z Ełku JAMA zawitała w miniony piątek.

— Udokumentowaliśmy dokładnie całą podróż, mieliśmy dziesiątki tysięcy zdjęć i całe godziny filmów. Trudno było wybrać te najlepsze, ale chyba udało się wyszukać takie, które najlepiej obrazują naszą podróż. Zachęcam też do obejrzenia filmu, nawet w internecie, bo chcemy pokazać, co przeżywaliśmy podczas naszego "tripu" — mówią Adrian Milewski i Karol Malinowski.
Piątkowe spotkanie w bibliotece zakończył panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy wycieczki podzielili się z ełczanami swoimi przeżyciami.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Koleżanka #2109012 | 213.184.*.* 9 lis 2016 00:13

    Monia jaka piękna

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages