Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

JAMA godna naśladowania

2015-09-22 23:11:57 (ost. akt: 2015-09-22 23:20:20)

Autor zdjęcia: Mat. prywatne

Grupa JAMA została laureatem w konkursie „Godni naśladowania” organizowanym przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezin, który osobiście wręczał nagrody.

Większość jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzi Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze czy też Orkiestry, chlubą naszej jednostki od 2012 r. jest nasza grupa artystyczna, która zamiast gasić pożarny, wznieca je w sercach widzów, którzy mają z nimi styczność.

W święto Patrona strażaków 4 maja 2012r. na poczet realizacji projektu z programu Działaj Lokalnie zawiązała się przy naszej jednostce grupa młodzieży, której pasją był ogień – ogień na poikach, kijach – czyli tak zwany fire show. Od tamtej pory pod przewodnictwem Naczelnika OSP Stare Juchy, młodzież spotyka się minimum raz w tygodniu by razem trenować, rozwijać swoje pasje , poszerzać możliwości.

Nie zliczona ilość godzin warsztatowych, w których podnosili swoje kwalifikacje, nie zliczona ilość godzin warsztatowych dla różnych społeczności w całej Polsce, nie zliczona ilość pokazów, spektakli tańca z ogniem –tak można podsumować 3 lata istnienia grupy.

Rok 2015 dla naszej młodzieży zaczął się uhonorowaniem ich zaangażowania w życie i działania społeczne. Starostwo Powiatowe w Ełku na Gali Ełckiego Bociana w kategorii rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej przyznał naszej grupie I miejsce.

We wrześniu po intensywnych dla „Jamy” wakacjach otrzymaliśmy zaproszenie na gale konkursu „Godnych Naśladowania” gdzie patronat honorowy nad konkursem organizowanym rokrocznie przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Ideą „Godnych Naśladowania” jest promowanie najlepszych inicjatyw społecznych organizacji pozarządowych, animatorów, ciał dialogu, samorządów w zakresie współpracy z III sektorem. Jak się okazało podczas uroczystego ogłoszenia wyników w kategorii VIII „Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna Naśladowania” laureatem została nasza młodzież.

Jesteśmy dumni, że praca naszej grupy została doceniona i wierzymy, że przed nimi jeszcze wiele sukcesów i radości z tego co robią.

OSP Stare Juchy

 http://m.wm.pl/2015/09/orig/0000007522-12039766-701305313346130-4264643314122785760-n-picture5601c53854943-267918.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages