Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Obchody Dnia Dziecka

2014-06-06 14:30:35 (ost. akt: 2014-06-06 14:31:26)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK-u

W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Od 1952 stało się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Od 1994 tego dnia w Warszawie obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

Każda miejscowość gminy Stare Juchy, która posiada świetlice oraz te, które jej nie mają wspólnymi siłami sołtysów, mieszkańców oraz przyjaciół, zorganizowały Dzień Dziecka na terenie całej gminy.

Dzieci ze wsi Ostrów, Skomack Wielki Osada, Rogalik, Stare i Nowe Krzywe, Płowce, Kałtki i Panistruga gościnnie bawiły się w Skomacku Wielkim. Organizatorami było Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Skomacka.

Zabawę dzieciom zorganizowali również mieszkańcy i sołtysi wsi Gorłówko, Zawad Ełckich, Szczecinowa, Orzechowa, Jeziorowskich, Grabnika oraz Grabnika Osady.

Wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska – Kawałko w ten dzień osobiście odwiedziła, jak co roku zresztą, wszystkie miejscowości. Złożyła wszystkim dzieciom życzenia i podarowała słodkości.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury ufundowała lody oraz odrobinę gier i zabaw przeprowadzonych przez instruktora z Gminnego Ośrodka Kultury.

Dzieci w Starych Juchach z okazji swego święta piekły kiebiaski przy ognisku zorganizowanym za odnowionym budynkiem GOK-u . Były wspólne gry, zabawy i śpiewanie przy ognisku."

Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages