Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Jaćwingowie w akcji

2014-04-11 09:18:43 (ost. akt: 2014-04-11 09:19:28)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Spotkania małych Jacwingów za każdym razem są pełne nowych doświadczeń. 18 marca robiliśmy mandale z plasteliny, połączone z różnego rodzaju pestkami. Prace nie sprawiły dzieciom za wiele trudności, a wręcz przeciwnie, była to sama przyjemność.

25 marca układaliśmy różne kręgi i zrobiliśmy biżuterię dla Jaćwingów. Dzięki zakupionym materiałom dydaktycznym i plastycznym z dofinansowania, zajęcia przygotowane przez Panią Dorotę Krawczyk są bardzo ciekawe i atrakcyjne. Rodzice bardzo chętnie włączają się wspólne działania.

1 kwietnia przyglądaliśmy się starym literom jaćwieskim, pisząc piórem ozdabialiśmy je ciekawymi znakami i symbolami. Poznawaliśmy ptaki na tablicach i po wydawanych odgłosach, a potem malowaliśmy styropianowe kolorowe ptaszki i dodawaliśmy im piórka.

Na spotkaniu 8 kwietnia wykonaliśmy z masy samoutwardzalnej za pomocą ozdobnych guzików różne znaki i pieczęci oraz pieniążki. Po raz kolejny dopracowaliśmy nasze jaćwieskie nakrycia głowy oraz zaplanowaliśmy następne spotkanie u leśniczego Pana Stanisława Pieli. Nasz Partner projektu- Nadleśnictwo Mrozy Wielkie zorganizował nam temat zajęć związany z leśnictwem i zwierzyną leśną . Pan Stanisław Piela zaprosił nas do Czerwonki i na kolejnych zajęciach wybierzemy się na wycieczkę do
Leśniczówki. Transport udostępni nam nasz drugi partner Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach za co serdecznie dziękujemy.

Działania prowadzone były w ramach projektu „Pół roku z życia małego Jaćwinga” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach.

Marta Słuchocka
dyrektor GOKw Starych JuchachPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages