Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wieczerza wigilijna w Starych Juchach

2013-12-17 18:49:56 (ost. akt: 2013-12-17 18:57:07)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach w dniu 15 grudnia odbyła się coroczna wieczerza wigilijna zorganizowana przez Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Starych Juchach.

W imieniu Zarządu Koła ze Starych Juchach przywitała gości przewodnicząca Marta Włodkiewicz. Szczególne słowa trafiły do emerytów i przedstawicieli Zarządu Rejonowego Związku Emerytów i Rencistów z przewodniczącym Tadeuszem Zarembą. Przywitano władze naszej gminy w osobach: pani wójt Ewy Jurkowskiej - Kawałko, przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Pieli, dyrektora GOK-u Marty Słuchockiej i pracowników placówki, dyrektora szkoły Adama Lewickiego z żoną Barbarą, prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku Alfonsa Bobowika, proboszcza parafii Jana Adaszczyka.

Zespoły, które umiliły wieczerzę pod kierunkiem maestro Daniela Szejdy "Mazury" ze Starych Juch oraz "Pojezierze"z Ełku wykonały prześliczne pieśni świąteczne.

Organizatorzy szczególne słowa skierowali również do sponsorów tej uroczystości.

Ogromne podziękowania pani Danucie Pahl  a ufundowanie na gwiazdkę Zespołowi "Mazury" materiału wraz z podszewką na garsonki dla chórzystek. Uroczystość była połączona z ceremonią wręczenia odznaczeń i dyplomów, którą przełożono z Dnia Seniora. Przewodniczący Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Starych Juchach Tadeusz Zaręba dokonał dekoracji obecnych odznaczonych: wójt Ewa Jurkowska- Kawałko, Jadwiga Sawczyn, Marta Słuchocka, Jadwiga Słomska, Daniel Szejda. Odznaczenie otrzymała również Eleonora Waraksa.

Dyplomy otrzymali: Zofia Stępińska, Zofia Żoch, Stanisława Skowycz, Jan Lachowicz, Jan Waljewski, Stefan Kozioł.

Następnie poproszono gości o zabranie głosu gości. Pani wójt w imieniu wszystkich odznaczonych podziękowała za to wyróżnienie, a pozostali goście składali życzenia świąteczne i gratulacje organizatorom za wspaniale przygotowaną wigilię.
Ksiądz proboszcz Jan Adaszczyk rozpoczął wieczerzę. Po odmówieniu modlitwy, gdy wszyscy złożyli sobie życzenia na stołach pojawiły się smakowite potrawy wigilijne przygotowane przez Bogusławę Naszkiewicz. Zespół "Pojezierze" przygotował specjalnie na tę okazję bułeczki z makiem oraz pampuchy z kapustą i grzybami. Jak powiedziała Maria Kuncewicz "chłopaki piekli całą noc". Tego miłego wieczoru czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na sali pojawił się Mikołaj. Wszystkim grzecznym gościom rozdawał czekoladowe prezenty.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom.
Podziękowania należą się również dyrektorowi ZSS w Starych Juchach Adamowi Lewickiemu za udostępnienie stołówki szkolnej.  

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach
Marta Słuchocka


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1295865 | 188.33.*.* 14 sty 2014 19:46

  Ale numer jeden radny co sie uważa za sprawiedliwego sam na sobie pochlebia w komentarzach za pani kaweckiej 60 drzew z lasów gminnych znikneło i nikt nie szukał

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. C/E #1284720 | 72.52.*.* 2 sty 2014 20:19

  może i śnina ale nie ŁYSA Tragedia jak baba Łysa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. adam #1284699 | 83.9.*.* 2 sty 2014 20:09

  ta wasz kawecka to tylko kawe pila ,ona do dzis sina od tej kawy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zenek #1284481 | 83.238.*.* 2 sty 2014 18:21

  Gmina za sterami portowej wiedźmy jest na dnie i kotwica glonami obrosła.Szalupy ratunkowej nie widać , kto przeciw to za burtę wyrzucają.Wstyd i hańba ,a radni za majtków robią.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. inny #1284195 | 83.238.*.* 2 sty 2014 14:57

  W gminie tylko długi i bałagan.Rada nic nie robi tylko potakuje INTERESOM wójtowej.Jeden uczciwy radny za wszystkich radnych gminy nie naprawi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (47)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages