Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Laur za oczyszczalnię

2013-10-26 07:40:52 (ost. akt: 2013-10-25 12:42:10)
Podpisanie umowy na wykonanie inwestycji: od lewej wiceprezes WFOŚiGW Maria Sokoll, wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko, skarbnik Bożena Wołyniec, prezes WFOŚiGW Adam Krzyśków.

Podpisanie umowy na wykonanie inwestycji: od lewej wiceprezes WFOŚiGW Maria Sokoll, wójt gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko, skarbnik Bożena Wołyniec, prezes WFOŚiGW Adam Krzyśków.

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Gmina Stare Juchy zajęła II miejsce w konkursie "Budowa roku 2012"zorganizowanym przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. Wyróżnienie zostało przyznane za przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków. 


Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków była jednym z zadań realizowanych w ramach większego projektu pod nazwą "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w regionie Wielkich Jezior Mazurskich — Masterplan dla Wielkich Jezior Mazurskich — gmina Stare Juchy", wartego 8.880.873,44 zł netto.

W ramach przedsięwzięcia wykonane zostały: studnia rozprężna, pompownia ścieków surowych, pompownia ścieków deszczowych, zbiornik uśredniający osady dowożone, zbiornik wód opadowych, zbiornik osadu nadmiernego, reaktor biologiczny – I ciąg technologiczny, reaktor biologiczny – II ciąg technologiczny, budynek stacji dmuchaw, punkt zlewny – stacji FEK-PAK, taca najazdowa, plac na agregat prądotwórczy, przyłącze elektroenergetyczne od ZK przy istniejącym budynku technicznym do rozdzielni i przyłącza do obiektów technologicznych oraz sieci oświetleniowej, przyłącza wodociągowe do istniejącego budynku technicznego i stacji dmuchaw z hydrantem ppoż., odprowadzenie ścieków oczyszczonych poprzez studnię pomiarową SP i istniejący wylot brzegowy do rzeki Stara Młyńska Struga oraz przebudowa drogi dojazdowej na terenie działki z placami manewrowymi i miejscami parkingowymi. 


Warte podkreślenia są niektóre rozwiązania zastosowane w oczyszczalni.

— Kierowca, który podjeżdża z osadem, ma specjalną kartę magnetyczną — tłumaczy Jarosław Franczuk, sekretarz gminy Stare Juchy. — Po jej użyciu następuje regulacja zaworów i osad jedzie od razu na prasę. Dzięki temu wykorzystywany jest do celów rolniczych.

Kolejne dwa zadania projektowe obejmowały: modernizację stacji uzdatniania wody w Starych Juchach oraz budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu dla miejscowości Jeziorowskie. Cała inwestycja ukończona została w roku 2012. Projekt został dofinansowany w 80proc. z UE.

Ewa Jurkowska-Kawałko, wójt gminy Stare Juchy
:
— Jestem ogromnie zadowolona, że nasze rozwiązania zostały zauważone i docenione. Mimo że w skali województwa realizowane są większe przedsięwzięcia, nasza niewielka inwestycja zastała uznana za ważną i wartą wyróżnienia. Z nagrody jesteśmy bardzo dumni.

Czar

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. małolepszy #1283416 | 178.56.*.* 1 sty 2014 15:38

  korupcjia wszedzie bo dlaczego nie bedzie nawet slectwa o korzystanie ze zwirowni bez koncesji w liskach przez siedem lat o dwustu sosnach nie wspomne ,może ewa dostanie jeszcze nastepna nagrode taka jak za najwiekszy i najdrozszy bubel oszczyszczalnie i hydrofornie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #1280143 | 83.238.*.* 27 gru 2013 18:07

  Dla Warszawki to wszystko ,ale swoim to tylko podatki zwiększać. Kolesiostwo i nic dobrego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gosc #1280016 | 83.9.*.* 27 gru 2013 15:43

  gdyby wszyscy byli niby chorzy ja pan Andrzej to zdrowa byłaby gmina nasza. A tak same przekręty i brak miejsc do pracy , a zajrzyjcie do urzędu to po prostu nie ma ochoty człowiek tam zachodzić .Wiecej takich Andrzejów radnych ...tak trzymać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do niechcianego #1256643 | 83.9.*.* 29 lis 2013 01:05

  czy ty masz wszystkich w domu??? jakiś chory facet

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. niechciany -niezależny #1252768 | 178.56.*.* 24 lis 2013 17:45

   jedna ewa zgubiła raj,a druga naszą gminę---glownie dzialania polegaja na klamstwach fałszu i obłodzie populizmie-niszczeniu przeciwnikow, ktorzy nie podzielają dzialan bezprawnych, chronią interes mieszkancow i gminy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (37)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages