Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Integracja polsko-litewska

2013-08-26 17:12:58 (ost. akt: 2013-08-26 17:13:40)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Grupa młodzieży z Litwy licząca trzynaście osób w wieku 15-18 lat zorganizowała dla dzieci i młodzieży ze Starych Juch grę terenową.

W dniu 21 sierpnia od godziny 15 młodzież juchowska biegała od punktu do punktu, wypełniając kolejno zadania przybliżające ich do mety . Wieża widokowa, stadion wiejski, plaża, stacja PKP, góra piaskowa, kamień ofiarny, a na koniec park w centrum Juch. W takich punktach nasza młodzież wypełniała zadania takie jak napełnienie wodą rury PCV ( dziurawymi naczyniami czerpiąc wodę z jeziora ), czy też wchodzenie na szczyt góry piaskowej ( w płetwach). Zmęczeni, lecz zadowoleni gracze po zakończeniu gry przenieśli się na plac za GOK –iem, by z resztą grupy „JAMA ” przeprowadzić gościom z Litwy warsztaty kuglarskie oraz gry na djembe.

Jak się okazało później, pomimo drobnych barier językowych, dwie grupy świetnie się dogadały, a półtoragodzinne warsztaty zaowocowały, być może znajomościami na całe życie .

Na koniec spotkania odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy grali, śpiewali, a młodzież z grupy „JAMA ” pożegnała młodych Litwinów pięknym pokazem tańca z ogniem .

Trzynastoosobowa grupa młodzieży z Litwy, kończy właśnie cykl szkoleń „Liderów Młodzieżowych” zorganizowanym przez Ełckie Stowarzyszenie „STOPA” .

Dziękujemy za zorganizowaną zabawę oraz wspólnie spędzony czas.

Autor: Karol Malinowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages