Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dzieci namalowały wymarzone miejsce spotkań

2013-08-26 16:48:22 (ost. akt: 2013-08-26 16:49:17)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Trwają działania projektu pod nazwą „Miejsce integracji społecznej Rogalika”. Zadanie ma na celu zintegrować społeczność miejscowości Rogalik w gminie Stare Juchy poprzez stworzenie miejsca spotkań ludzi aktywnych, chcących działać na rzecz wsi.

Projekt ruszył 1 sierpnia i trwać będzie do 31 października. W realizacji zadania uczestniczyć będzie 15 osób (dzieci i młodzież ze wsi Rogalik) Osoby starsze, dorośli będą pomagać w trudniejszych zadaniach.

W dniach 13-16 i 17-22 sierpnia odbyły się zajęcia plastyczne, gry na djembe oraz tańca z ogniem. Temat: „Moje wymarzone miejsce spotkań”. Zadaniem dzieci było namalowanie miejsca spotkań w Rogaliku. Dzieci od razu wiedziały, co ma powstać w ramach projektu i większość obrazków przedstawiała altanę. Warunki były iście polowe, a mimo to wśród kolorów i barwnych obrazków i uśmiechniętych twarzy najmłodszych czuliśmy się wspaniale. Po namalowaniu wymarzonego miejsca dzieci złożyły papierowe samoloty i urządziły zawody latania. Wiele z tych papierowych cudeniek prezentowało konstruktorskie predyspozycje twórców. Latały naprawdę daleko.

Projekt pt. „Miejsce integracji społecznej Rogalika” realizowany jest przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Skomacka w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starych Juchach, Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, Nieformalną Grupą JAMA oraz gminą Stare Juchy. Sfinansowanego z grantu powiatu ełckiego 2013. Kwota dofinansowania wyniosła 1600zł.
W naszym spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Skomacka: Agata Kozłowska oraz Krystyna Kozłowska.

Autor: Iwona Malinowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages