Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

IV Letnia Szkoła Rowerowa

2013-06-24 18:30:54 (ost. akt: 2013-06-24 22:56:04)
W IV Letniej Szkole Rowerowej wzięło udział 50 młodych rowerzystów z Wydmin

W IV Letniej Szkole Rowerowej wzięło udział 50 młodych rowerzystów z Wydmin

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W dniach 19-21 czerwca 50 dzieci z Wydmin wzięło udział w IV Letniej Szkole Rowerowej niebieskim szlakiem rowerowym. Trasa z Wydmin do Szczecinowa liczyła 22km. Dzieci podziwiały piękne krajobrazy gminy Stare Juchy.

Uczestnicy wycieczki przenocowali dwie noce pod namiotami nad przepięknym i czystym Jeziorem Szóstak w Szczecinowie. Odwiedzili siłownię w parku, wieżę widokową w Starych Juchach, a także spotkali się z Ewą Jurkowską-Kawałko wójt gminy Stare Juchy, od której otrzymali mapki terenu gminy, co pozwoliło na pewne zwiedzanie okolicy na rowerach.

Wycieczka pokazała, że nie trzeba wyjeżdżać daleko. Za granicą gminy znajdują się cudne miejsca warte obejrzenia: malownicze krajobrazy, pola z makami, mnóstwo jezior.
- Szkolny Klub Bezpieczeństwa w Wydminach od lat bierze udział w ogólnopolskich konkursach związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w których zajmuje najwyższe lokaty - mówi Elżbieta Januszkiewicz, organizująca szkołę rowerową. - Celem wyprawy rowerowej była poprawa bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, wzrost świadomości zagrożeń i świadome uczestnictwo w ruchu oraz rekreacja w terenie bez telewizji i komputera. Trzydniowy wyjazd obfitujący w wiele niekonwencjonalnych konkurencji (trening umiejętności interpersonalnych, realizacja programu "Młodzi bezpieczni do kwadratu", zawody na nartach wieloosobowych, bieg w spodniach 6-os., mecze piłki siatkowej, kapiel w jeziorze) był również doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek i na wzajemne poznanie się i dostrzeżenie zalet niezauważonych dotychczas u kolegów i koleżanek.

Letnia Szkoła Rowerowa staje się powoli dobrą, przedwakacyjną praktyką, organizowaną już od czterech lat. Imprezę dofinansował samorząd wydmińskiego.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages