Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wyłudziła pieniądze na sprzęt

2013-06-16 08:00:00 (ost. akt: 2013-06-14 12:16:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Często słyszy się, że pielęgniarki współpracujące z firmami handlującymi sprzętem medycznym namawiają pacjentów na zakup takiego drogiego sprzętu. Znane są przypadki, że nie posiadający specjalistycznej wiedzy schorowani ludzie kupowali rzeczy, które wcale im nie były potrzebne. Podobna sytuacja zdarzyła się Michalinie Strześniewskiej ze Skomacka Wielkiego.

Michalina Strześniewska ze Skomacka Wielkiego (gmina Stare Juchy) przeszła wylew, który trwale naruszył jej zdrowie. Gdy przyszła do niej kobieta podająca się za pielęgniarkę, dała się nakłonić na zakup sprzętu terapeutycznego.
— Mózg mojej mamy po zawale nie funkcjonuje prawidłowo — mówi Jerzy Strześniewski, syn schorowanej 82-letniej Michaliny Strześniewskiej. — Ta kobieta przyszła do niej tuż przed długim majowym weekendem i namówiła ją do wzięcia pożyczki na zakup poduszki termoplastycznej i poduszki masującej. Podczas mojej wizyty mama pokazała mi papiery, które otrzymała od banku i firmy, u której zakupiła te poduszki. Koszt to 1600 zł.

Problem w tym, że poszkodowana nie wie, jak nazywa się ta kobieta i czy rzeczywiście jest pielęgniarką.
— To bardzo trudna sytuacja — mówi Dariusz Dracewicz, powiatowy rzecznik praw konsumenta w Ełku. — Skoro poszkodowana ma pełnię praw publicznych, to znaczy, że ma prawo zaciągać pożyczki na dowolny cel. Nie wiadomo, czy ta kobieta rzeczywiście jest pielęgniarką, czy tylko się za nią podała. Z kolei w sądzie trzeba byłoby udowodnić, że Michalina Strześniewska została oszukana. Zważywszy na to, że termin odstąpienia od umowy z bankiem minął po dziesięciu dniach, to ta sytuacja jest praktycznie bez wyjścia.

Państwo Strześniewscy będą musieli spłacić 1600 zł. Ostrzegamy przed tego typu pomocą, sprawdźmy, czy na pewno są to dyplomowani pielęgniarze, nie pozostawiajmy bez opieki ludzi, którzy jej potrzebują.
kw

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages