Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Boisko przy szkole
 i przystań

2013-03-30 08:00:00 (ost. akt: 2013-03-28 10:28:04)
Siłownia w Zawadach Ełckich jest jedną z zakończonych już inwestycji.

Siłownia w Zawadach Ełckich jest jedną z zakończonych już inwestycji.

Autor zdjęcia: UG Stare Juchy

W roku ubiegłym, gmina Stare Juchy, zrealizowała, obok dużych inwestycji, szereg mniejszych projektów dotyczących małej infrastruktury rekreacyjno-turystycznej w kilku wsiach. W tym roku gmina nie zwalnia w wyścigu po środki unijne.


— Zakończyliśmy budowę świetlicy wiejskiej w Grabniku, wybudowaliśmy wodociąg na trasie Czerwonka – Królowa Wola oraz Bałamutowo - Sikory Juskie, zakończyliśmy prace budowlane związane z inwestycją zwaną Masterplan, obejmującą przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Starych Juchach, modernizację stacji uzdatniania wody w Starych Juchach oraz budowę kanalizacji i wodociągu do miejscowości Jeziorowskie — mówi Ewa Jurkowska-Kawałko, wójt gminy Stare Juchy.

Wymienione projekty realizowane były ze środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Kolejnym projektem, który gmina Stare Juchy realizowała w roku ubiegłym, z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, był "Wiem! Umiem! Potrafię!".

— Projekt ten dotyczył organizacji dodatkowych zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – III w ZSS w Starych Juchach i w SP w Skomacku Wielkim — mówi Ewa Jurkowska-Kawałko. — Szkoły zyskały wyposażenie w materiały dydaktyczne, na zakup których nie mogłyby sobie pozwolić bez dodatkowych funduszy.

Gmina Stare Juchy realizowała też szereg mniejszych projektów w ramach PROW na lata 2007-2013. W Zawadach Ełckich wybudowana została siłowania zewnętrzna, w Skomacku Wielkim Osadzie utworzono plac rekreacyjno-sportowy dla dzieci, na plaży wiejskiej w Kałtkach wybudowano wiatę, parking oraz boisko do piłki siatkowej plażowej. Rok 2013 będzie mniej obfity w nowe inwestycje.

— Podpisaliśmy umowę na budowę wodociągu na trasie Grabnik Osada, Płowce, Stare Krzywe i Nowe Krzywe oraz zakup ciągnika z wozem asenizacyjnym — mówi Ewa Jurkowska-Kawałko. — Złożyliśmy wniosek na budowę przepompowni ścieków przy ul. Długiej w Starych, przygotowujemy się też do złożenia wniosku na budowę boiska sportowego przy ZSS w Starych Juchach. Będziemy ponadto realizować tzw. mały projekt w zakresie utworzenia przystani kajakowej przy plaży wiejskiej w Kałtkach.

Czar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Halina #1050118 | 178.36.*.* 10 kwi 2013 11:25

  Zobaczcie jak wyglada plaża urzadzona w Gorło przez powiat, pierwsze to dlA KOGO te hustawki i inne urzadzenia, przeciez tam nie ma ludzi, a warszawiacy maja swoje plaze i pomosty! po drugie płynie na nia strumykiem woda i wszystko rozmywa! ktos zazartował typując to miejsce dla powiatu, kto taki madry byl? jak myslicie?wiadomo kto.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Irena #1042629 | 213.108.*.* 3 kwi 2013 16:39

  tu nie chodzi o chodniki a o budynki ze obskurnie wygladają a ta kaplica to wylegarnia WAMPIRÓW

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jajo #1042365 | 83.9.*.* 3 kwi 2013 12:18

  Do Jana ... a drogi Janie to musi co pani Wójt zrobiła............ brudno w calej gminie, smieci, butelki, puszki walaja sie wszędzie,......... a może zaczniemy sprzątać po sobie, a najlepiej by było jakbyśmy sami nie śmieciili - pozdrawiam prawie wiosennie. A pani Wójt może zacznie egzekwować prawo odnośnie odśnieżania Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://starejuchy.wm.pl/148394,Boisko-pr zy-szkole-i-przystan.html#ixzz2POS5OW90

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jan #1040686 | 77.254.*.* 1 kwi 2013 11:07

  ohydnie i brudno, walace się odrapane budynki w centrum Juch, przykład do gok, urzad gminy, dom pogrz, remiza strazacka, wszystko w zarzadzie wójta, brudno w calej gminie, smieci, butelki, puszki walaja sie wszędzie, koniec turystyki, kto by chciał ten syf ogladac, nie dziwie sie ze tyle ludzi stąd wyjechała za tej p. kadencji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ??? #1039946 | 83.31.*.* 30 mar 2013 20:17

  jak to mówią, człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy, czego ministrant jest przykładem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages