środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Dzień Kobiet w Starych Juchach

2013-03-11 13:49:47 (ost. akt: 2013-03-11 13:55:37)

Autor zdjęcia: GOK Stare Juchy

Dzień Kobiet tak naprawdę obchodzono już w starożytnym Rzymie jako tak zwane "Matronalia". Związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością.

Mężowie z tej okazji obdarowywali swe małżonki prezentami i spełniali ich życzenia. Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet przypadającego na dzień 8 marca wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej. Święto to obchodzone jest jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

A w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach Dzień Kobiet świętujemy w miłej atmosferze przy kawie i słodkościach. Dyrektor Gminnego Ośrodka Marta Słuchocka przywitała wszystkie przybyłe kobiety oraz gości. Wszystkie panie otrzymały symbolicznego tulipana i los na loterię.

Na początku wystąpił nasz rodzimy zespół "Mazury" — tym razem nawet instruktor się rozśpiewał. Następnie czas paniom umilały występy wokalne, niesłychanie utalentowanych młodych ludzi z grupy wokalno-estradowej Pawła Borzeńskiego.

Solowe występy zachwyciły słuchaczki. Nie mniej atrakcyjny okazał się pokaz karate, który poprowadziła Ola Karpińska. Wiązanie pasa karateki wcale nie jest proste i musi być wykonane w sposób regulaminowy. Tego zadania podjęły się uczestniczki naszego konkursu. Wygrała pani Irena w nagrodę otrzymała karnet na kręgielnię. Pozostałe uczestniczki otrzymały koszulki z napisem "Jestem Super Laską".

Zgasły światła, zabębniły bębny djembe, a na środku sali zamigotały światełka grupy "JAMA", pokaz także okazał się nie lada atrakcją. Sylwek i Patryk przeprowadzili szybki kurs nauki gry i dwie panie stanęły do konkurencji.

W nagrodę otrzymały karnety do kina w Ełckim Centrum Kultury. Monika i Zuzia natomiast nauczyły dwie panie kręcić poi led, a następnie mogliśmy obejrzeć krótki pokaz w wykonaniu uczestniczek konkursu. Panie otrzymały kubki z nadrukiem "Dzień Kobiet".

Kolejnym punktem programu był pokaz makijażu, Katarzyna Bieleniewicz prezentowała, jak w sposób profesjonalny należy nakładać makijaż. W trakcie pokazu przeprowadzona została ankieta, a trzem uczestniczkom ankiety pani Katarzyna wręczyła upominki.

Dyrektor ZSS w Starych Juchach Adam Lewicki złożył wszystkim paniom życzenia w imieniu własnym, a także w imieniu wójt Ewy Jurkowskiej-Kawałko i przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Pieli.

Niezwykle roztańczona grupa "MESS" to kolejna perełka naszego programu, ci młodzi ludzie są niesamowici w tańcu, to trzeba było zobaczyć.

I tak nasza impreza zbliżała się ku końcowi, jeszcze tylko pani Agnieszka i pani Ewelina miały za zadanie ułożyć aforyzm z pojedynczych wyrazów. Zwyciężyła pani Agnieszka, która otrzymała karnet na basen i perfumy, a pani Ewelinie wręczono zestaw kosmetyków.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury odczytała wiersz Heleny Brodowskiej i rozpoczęła loterię, w której nagrodami był między innymi bon o wartości 60 zł na kolację, koszulka, pendrive, maseczka do włosów oraz karnety z rabatem na zakupy.

Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy za przybycie i mile spędzony czas, a sponsorom za wsparcie.
Iwona Malinowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages